Milovat a vychovávat – Právo všech?

16. ledna 2008 v 21:05 | Aduska |  homosexualita
Jen čtěte je to zajímavý.
Milovat a vychovávat - Právo všech?
Nedávno byl přijat zákon o registrovaném partnerství homosexuálně zaměřených osob. Větší část obyvatel této země je pro, ale existuje i dost odpůrců, kteří považují homosexualitu za něco nenormálního či úchylného. Což je dosti zavádějící protože za normální, jsou označovány věci tolerované většinou a právě registrované partnerství je tolerováno většinou lidí.
Asi půl milionu obyvatel tohoto státu má jinou než heterosexuální orientaci (homosexuální, méně častěji bisexuální orientaci). Přitahují je jedinci stejného pohlaví. Jelikož je tato orientace vrozená, nemohou s tím nic dělat. Musí se s tím naučit žít. Vypadá to, že to umí, ale spíš to dělá problémy ostatním lidem. Přetrvává hodně předsudků. Někteří lidé tvrdí, že je to úchylka stejně jako třeba pedofilie. Ale homosexuálové nejsou nebezpeční, jen prostě nevytvoří rodinu s maminkou a tatínkem. Neznamená to, že jejich city nemohou být stejně hluboké jako u heterosexuálních párů. Registrované partnerství jim umožní zastupovat se třeba na úřadech, dozvědět se od lékařů o zdravotním stavu partnera a také řeší majetkové vztahy. Mohou po sobě v případě úmrtí jednoho z nich dědit třeba byt, auto aniž by museli podstupovat sepisování závěti u notáře. V případě rozchodu budou mít i vzájemnou vyživovací povinnost. Nevím, proč si někdo myslí, že jde o pozitivní diskriminaci. Jedná se o věci, které nám připadají jako samozřejmost, ale u těchto lidí tomu tak doposud nebylo.
Problémem zůstává případná adopce dětí u homosexuálních párů. I někteří zastánci registrovaného partnerství říkají ne. Zatím mohou homosexuální páry pouze vzít dítě do pěstounské. Dvě ženy to mají jednoduší. Když budou chtít, může si některá z nich pořídit vlastní dítě. U mužů je to více složité. Ale myslím, že děti potřebují hlavně lásku a porozumění a to mu mohou dát i dva muži. Tatínkové přece také milují své děti. Asi by bylo lepší v případě adopce, aby dostávali do péče starší děti, které jsou schopné pochopit, co je to homosexualita. I v rodině se dvěmi muži se dítě naučí o čem je běžný život. Zatímco když opustí dětský domov kde je o vše postaráno, tak ani neví, že musí platit účty a další věci. A rozhodně vychovatelky v domově nemohou dát jednomu dítěti tolik lásky a péče jako dva tatínkové.
Častým argumentem proti je, že registrované partnerství a adopce narušují klasickou rodinu a dítěti bude chybět mužský nebo ženský vzor. Ale kolik rodin je u nás vlastně úplných? Rozvádí se u nás víc jak polovina manželství a tatínek nebo maminka chybí doma mnoha dětem.
Snad jednou dozraje čas a naše společnost nebude nevraživě hledět na rodinu, kde tatínek je Jirka a "maminka" Karel. Proč by tito lidé měli být kvůli něčemu vrozenému, čemu nemohou zabránit, ošizeni o plnohodnotný partnerský a rodičovský život?
napsal: Heky
 


Komentáře

1 Werushka Werushka | Web | 22. ledna 2008 v 23:24 | Reagovat

Nojo, Mates ví co říká a já vím kde získá dítě on.. ae dobre mlčíííím Adii :D:D

2 Heky Heky | 24. ledna 2008 v 19:16 | Reagovat

Ty toho nějak víš :D:D

3 olča olča | E-mail | 3. března 2008 v 13:02 | Reagovat

http://forum.lide.cz/forum.fcgi?akce=forum_data&auth=&forum_ID=70424 přijď nás navštívit.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.