stop cigaretám

20. března 2008 v 22:48 | Aduska |  !!!!!!!NEPŘEHLEDNĚTE!!!!!!!!
Maureen Hamilton poslední léta života zasvětila kampani proti cigaretám. Nebála se ukázat veřejnosti a předvést svou bitvu proti rozedmě, chtěla tak šokovat a zároveň odstrašit ostatní a vzkázat: vykašlete se na tabák. Minulý týden zemřela v osmapadesáti letech.
Ještě pár hodin před svou smrtí hovořila matka dvou dětí o škodlivosti kouření. "Když jsem vyrůstala, kouření bylo okouzlující. Vždyť před filmovými kamerami pózovaly hvězdy vždy s cigaretou v ruce. Všichni jsme chtěli být jako ony," uvedla. "A nyní? Vše je jinak. Mám takové bolesti, že musím brát morfium každý den. Je to nepředstavitelné."

Muži se o ni prali
Maureen přitom kdysi vlastně žila život hvězd, minimálně aspoň obletované krásky. Manažerka restaurace z Cambridge obrážela večírky ve Středomoří i na Středním východě. Jistý chlapík si ji chtěl odvézt do svého paláce v libanonském Bejrútu, arabský princ na party v Káhiře ji zase nabídl 20 tisíc liber za společnou noc. Odmítla ho.
První varování přišlo v roce 1977. Tehdy jí bylo osmadvacet. Po návratu z Izraele dostala zápal plic a doktoři ji radili hospitalizaci na plicní klinice. "I to jsem odmítla," popsala listu Daily Mail. O dvacet let a nepočítaně cigaret později zkolabovala a ztratila vědomí po návratu z Dominikánské republiky.

S flaškou kyslíku
Diagnóza byla jasná: rozedma. Nevyléčitelná choroba, která ztěžuje dýchání kvůli tekutině zahlcující plíce. Zbytek svého života už strávila bez večírků. "Místo toho jsem za sebou tahala z jednoho pokoje do druhého flašku s kyslíkem," doplnila. Naživu ji udržovaly ventilátory, pomocníci ji krmili lžičkami, život byl utrpením.
Na počátku roku ještě vzkázala: "Vím, že nechat kouření je těžké. Ale kuřáci nevidí nemocné ve špitálech, jak pomalu umírají závislí na všech těch mašinkách, nevidí tu pomalou a bolestnou smrt, a to by měli."
Objevovala se na letácích, chtěla ve své kampani stihnout co nejvíce. Jak ráda a rychle žila, tak se i všemi silami pustila do boje proti kouření. "Věřím, že můj příběh pomůže aspoň jedné osobě, aby se na cigára vykašlala…," zopakovala pár hodin před smrtí.
(mat), Magazín.cz
 


Komentáře

1 miky miky | 20. března 2008 v 22:51 | Reagovat

aoj hlasni pls pro miky tady: http://ranetka.blog.cz/0803/finale-sonb#komentare proooosím moc moc moc moc!!!!!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.